Już od powstania firmy Vencomatic, kluczowym celem firmy była innowacyjność. Począwszy od rozwoju samego gniazda do automatycznego zbierania jaj wylęgowych, rozwinęliśmy się do firmy, jaką dzisiaj jesteśmy, wprowadzając coraz więcej rewolucyjnych pomysłów na rynek drobiu. Nasz zespół projektowy ma szereg specjalistów, którzy rozpatrują nowe, rewolucyjne pomysły i rozwiązania przełomowych produktów w aspekcie zarówno teoretycznym jak i praktycznym.  Poprawa efektywności i rentowności produkcji drobiu są najważniejszymi celami naszego zespołu.

Kilka rewolucyjnych rozwiązań opracowanych przez Vencomatic:

Pierwsze gniazdo z automatycznym zbiorem jaj

hist_firstnestJuż od powstania firmy Vencomatic, kluczowym celem firmy była innowacyjność. Począwszy od rozwoju samego gniazda do automatycznego zbierania jaj wylęgowych, rozwinęliśmy się do firmy, jaką dzisiaj jesteśmy, wprowadzając coraz więcej rewolucyjnych pomysłów na rynek drobiu. Nasz zespół projektowy ma szereg specjalistów, którzy rozpatrują nowe, rewolucyjne pomysły i rozwiązania przełomowych produktów w aspekcie zarówno teoretycznym jak i praktycznym.  Poprawa efektywności i rentowności produkcji drobiu są najważniejszymi celami naszego zespołu.

 

Mata gniazda Vencomat

Początkowo w gniazdach Vencomatic były montowane maty o strukturze trawy. Po opracowaniu ruchomej podłogi, zauważono jednak, że zanieczyszczenia nie odpadają z maty, ze względu na jej strukturę. Dlatego też Vencomatic opracował nowy typ maty o otwartej strukturze wypustek. W gniazdach typu Classic, wyposażonych w matę Vencomat, wszystkie drobinki brudu są usuwane automatycznie, a mała powierzchnia styku specjalnych gumowych wypustek przyczynia się do delikatnego transportu jaja. Zastosowanie naturalnej gumy sprawia, że jajko nie przyspiesza, staczając się po niej na taśmę jajową, co zapobiega powstawaniu mikropęknięć.

 

System delikatnego transportu Vencobelt

Aby zapewnić w pełni automatyczny system zbioru jaj wylęgowych, opracowaliśmy taśmę transportu poprzecznego, w celu połączenia z pakowaczką kilku rzędów gniazd. Vencobelt został skonstruowany do delikatnego przenoszenia jaj z taśm jajowych każdego typu gniazd Vencomatic. Taśma Vencobelt może być ustawiona pod kątem wynoszącym nawet 30 stopni. Zastosowanie pojedynczego łańcucha pozwala na ograniczenie długości zakrętu 90 stopniowego do 1 metra.  To wszystko czyni taśmę Vencobelt rewolucyjnym rozwiązaniem dla transportu jaj.

 

RED-L, ostateczne rozwiązanie ptaszarni

Pomysł systemu RED-L został opracowany przez Roelofa Pola, hodowcy z Holandii. RED-L oznacza Resting, Eating, Drinking and Laying (odpoczywanie, jedzenie, pojenie i składanie jaj). Nazwa wzięła się stąd, że wszystkie potrzeby ptaków są zaspokajane wewnątrz systemu. Pan Pol obserwował zachowania swoich ptaków chowanych w systemach tradycyjhnych i w oparciu o nie zaprojektował system portali, nazwany RED-L, który później został przez niego opatentowany. Skontaktował się następnie z firmą Vencomatic w celu podzielenia się swoim pomysłem z innymi chodowcami i wdrożenia go na rynek. Przez lata konkurencja próbuje skopiować system portali, nie osiągając tak dobrych rezultatów.

 

Veranda – system chowu wolierowego

W celu poprawy wyników na farmach reprodukcyjnych brojlera, Vencomatic zaprojektował wielopoziomowy system chowu dla stad reprodukcyjnych. Kury i koguty są chodowane w grupach, by zwiększyć krycie do największego możliwego stopnia. Veranda jest zaopatrzona w moduły gniazd z boku systemu, które są zamykane na noc. Zapewniają one najlepszą jakość jaj. Z tego też względu system Veranda często jest używany przy produkcji jaj do wyrobu szczepionek.

 

Gniazda dla kaczek, produkt niszowy

W 2005 roku Vencomatic, wraz z Francuskim Stowarzyszeniem Chodowców Kaczek, opracował gniazda dla kaczek Duck Nest. Jako że kaczki mogą być kłopotliwe w hodowli, żadna firma nie aspirowała do opracowania gniazd automatycznych dla stad reprodukcyjnych kaczek. Poprzez obserwacje tradycyjnych hodowli, zarówno nocą jak i w trakcie składania jaj, specjaliści Vencomatic opracowali sposób zaadoptowania automatycznego zbioru jaj w kaczych fermach, tak, by były przyjazne zarówno dla ptaków jak i chodowców. Ponownie firma Vencomatic pomogła na niszowym rynku, oferując wyjątkowy produkt zwiększający efektywność i wychodzący na przeciw oczekiwaniom klientów.

 

agronastronke-1024x155

Od 1 stycznia 2017 roku rozwiązania firmy Vencomatic Groep BV dostarcza:

Agro - Sklep sp. z o.o. sp. k.